25אוקטובר

למי יש יותר גדול: טלוויזיה מול אינטרנט

האם הטלוויזיה נחלשת? מתחזקת? ואיך מודדים?

למי יש יותר גדול: טלוויזיה מול אינטרנט

זוהי שאלה שהבלוג הזה סוקר מדי פעם כדי לבדוק מגמות. הפעם, מדובר בסקר גדול במיוחד, שנערך על ידי חברת המחקר TNS ב - 50 מדינות, כולל ישראל והקיף 55,000 איש.

הטלוויזיה עדיין חזקה

באינדונזיה למשל, 90% מהתושבים צופים בטלוויזיה, כמו בישראל של שנות התשעים. רק 6% צופים בוידאו באינטרנט, נתון נמוך מאוד יחסית לעולם.

ובקצה השני?
ישראל!
"רק" 68%. עדיין הרבה מאוד ישראלים צופים בטלוויזיה. פחות מכל המדינות האחרות שנסקרו (הממוצע הוא 88%).

הנתון המענין באמת

כמה צופים בטלוויזיה זה רק חלק מהסיפור.
הסיפור האמיתי הוא כמה צופים במקביל גם בוידאו באינטרנט. האם זה חייב להיות באותה שעה? לא בהכרח, אבל מה שמשנה הוא שבמסגרת יממה נתונה, אנשים צופים במדינות רבות גם בטלוויזיה וגם בוידאו באינטרנט ולפחות חלק מהזמן, הם צופים בו זמנית בשניהם.

בקולומביה למשל, 83% מהתושבים צופים בטלוויזיה, 21% יותר מישראל, אבל במקביל 33% צופים בוידאו באינטרנט, בניגוד ל - 23% בישראל.
במילים אחרות, התופעה המכונה Second Screen תופסת תאוצה במקומות רבים בעולם (חוץ מקולומביה, גם איטליה, טיוואן ומעל כולן רוסיה). על פי הסקר, מדובר ב - 60% מצופי הטלוויזיה.

הבהרה חשובה: מדובר בסוג התוכן ולא במכשיר. 
כלומר - היום כידוע ניתן לצפות בתוכן שמקורו באינטרנט בטלוויזיה ובמקביל ניתן לצפות במחשב בתוכן שמקורו בערוצי טלוויזיה. הסקר אינו מתייחס לעובדה זו, שהופכת טריוויאלית יותר ויותר. מה שמשמעותי באמת הוא מקורו ואופיו של התוכן: אצל יוטיוברים עצמאים או טאלנטים, ערוצים וחברות הפקה מקצועיים.

Posted in הפצה דיגיטלית

Leave a comment

You are commenting as guest.