09ספטמבר

נגן html5 ליוטיוב

זהירות, פוסט לגיקים

נגן html5 ליוטיוב

יוטיוב, כמו רוב אתרי הוידאו באינטרנט, מפעיל בדפדפן שלכם נגן מבוסס פלאש. זה נוח יותר לשני הצדדים, ליוטיוב ולדפדפן שלכם. גם אתם נהנים בסופו של דבר מוידאו עם אפשרויות רבות, מאחר שפלאש היא מערכת שלתוכה ניתן להטמיע מגוון עצום, כמעט בלתי מוגבל למעשה, של אפשרויות בנוסף לנגינה הפשוטה (למשל שכבות אינטרקטיביות כהערות וקישורים ועוד).

מן הצד השני ניצבת שפת html5, שהפכה לסטנדרט ואחד החידושים שבה, הוא העובדה שוידאו הפך מתוסף חיצוני (המצריך התקנת פלאש) לחלק אינטגרלי מהשפה, בדיוק כמו טקסט.
כלומר, אם כדי להכניס טקסט, היה עליכם להכניס ב - html בגרסאות הקודמות תגיות <p>, אז ב - html5 תוכלו להכניס תגיות <video>, בדיוק באותה רמת פשטות הדרושה להכנסת טקסט.
קובץ הוידאו עצמו יכול להיות בפורמטים שונים, שחלקם המכריע אינו קשור לחברה כזו או אחרת (כלומר אינו קנייני כמו פלאש וידאו).

באנלוגיה לעולם הפיזי, להשתמש ב - html5 זה טרנדי כמו לגדל ירקות בגינה ביתית עירונית ולנסוע באופניים (לא חשמליים).  ובמילים אחרות: פלאש, המשול לנסיעה במכונית וקניה בסופר, זה נוח וסבבה לגמרי, אבל ירקות מהמרפסת (או html5) זה ממש Cool, מודרני ומעודכן. 

יוטיוב לשוחרי אקולוגיה

יוטיוב, הקשובים לצרכי מגדלי הירקות נטולי הריסוס (שהם תכל'ס ירקות עם חרקים, סליחה על אי התקינות הפוליטית), מאפשרים לכם לקבוע את נגן ה - html5 כברירת מחדל ביוטיוב שלכם.
כדי לעשות זאת, עליכם להיכנס לעמוד המתאים ולהגיש בקשה בשלושה עותקים לנגן html5 דיפולטי.

Posted in הפצה דיגיטלית

Leave a comment

You are commenting as guest.