02דצמבר

אמאל'ה: 300 שעות מועלות ליוטיוב כל דקה

המספר הזה כשלעצמו אולי לא מפתיע, במובן זה שהיינו מאמינים כל מספר על יוטיוב. לא צריך להיות גאון כדי לראות מה שמתחולל שם ואת המימדים שלו.
מה שבהחלט מדהים היא התחדדות הגרף במונחים של זמן: רק במרץ 2013, כלומר לפני 18 חודשים בלבד (המון במונחי אינטרנט), כמות השעות לדקה היתה 100, כלומר היא גדלה פי שלושה, ל - 300 שעות כל דקה.
והנה הגרף הפראי:

 

מסקנות? - וידאו הפך לשפת דיבור, טענה עליה אני חוזר (בכתב...) כבר זמן רב.
התחרות גברה ויותר קשה להתבלט מצד אחד, אבל נוצרות יותר הזדמנויות מצד שני. ההצלחה של ערוצי נישה סהרוריים נותנת תקווה שיש מקום לכולם, או במילים אחרות, הזנב הארוך מתעבה.

תאוריית הזנב הארוך כזכור מתארת תופעות של פופולריות במקומות שונים, אולם באה לידי ביטוי בעיקר באינטרנט: פורטלים, כגון יוטיוב, מכילים כמות עצומה של סרטונים בעלי פופלריות נמוכה וכמות מאוד קטנה של סרטים בעלי פופולריות גבוהה.
בעולם המדיה הישנה, אין סיכוי לסרטונים בעלי פופולריות נמוכה לשרוד. בטלוויזיה למשל, בגלל העלויות הגבוהות, רק תוכן בעל פוטנציאל פופולריות גבוהה ימצא דרכו לשידור בכלל ולפריים טיים בפרט. יוצאי הדופן שאנחנו רואים בטלוויזיה, כגון סרטי תעודה ארוכים, נמצאים שם ב - 99% מהמקרים כי המחוקק מכריח את הערוצים לשדר מיכסה מסוימת.

באינטרנט לעומת זאת, בגלל האופי המיוחד של המדיום, אותה פופולריות נמוכה יכולה להיות מתורגמת להרבה מאוד אנשים בקצה הדרך. מליונים אפילו.

הענין משתלב עם מגמות עולמיות נוספות:
* עליה בצפיה בוידאו באינטרנט ממכשירים סלולריים.
* עליה דרמטית בכמות מכשירי הסלולר החכמים גם באוכלוסיות עניות במדינות מתפתחות.

או במילים אחרות: עשרות מליוני אנשים מצטרפים למעגל צרכני הוידאו.
האם יש כאן הזדמנות ליוצרים? בהחלט כן.
חשבו על מה שאתם טובים בו, התמקדו בו ושדרו לעולם תוכן עקבי באופיו. הצופים כבר יבואו.

Posted in הפצה דיגיטלית

Leave a comment

You are commenting as guest.