21יוני

טוב נו, בוא נסגור על 71 מליארד

פוקס מסכימה להימכר לדיסני. בינתיים

טוב נו, בוא נסגור על 71 מליארד

קברניטי פוקס, הכוללים את רופרט מורדוק וחברי ההנהלה שלו, החליטו לקבל את הצעת הרכש של דיסני ב - 71.3 מליארד דולר.
האמת היא שעוד לא נאמרה המילה האחרונה, כי קומקאסט עשויה לבוא בהצעה טובה יותר. בינתיים, ההודעות המהירות לעיתונות מנסות לקבוע עובדות בשטח. 
הנכסים של פוקס כוללים חברת הפקת סרטים, ערוצי הנשיונל ג׳אוגרפיק וכן מניות בסקיי, טאטא, הולו, אנדמול וערוצים מקומיים ברחבי ארה״ב.
רק שבוע לפני כן, קומקאסט הציעה 65 מליארד דולר. דיסני הזדרזה בנחישות להציע יותר.
דיסני אגב, היא כבר הבעלים של ESPN ושל ABC. מתקשים לעקוב? - תיכף אבלבל אתכם אפילו יותר.

למה הם כל כך בלחץ?

שוק המדיה האמריקאי עובר טלטלות גדולות. למעשה, בכל עולם המדיה יש שינויים טקטוניים. הם הגיעו לישראל כרגיל באיחור רב, בגלל ריכוזיות השוק ובגלל שלנטפליקס לא בער להיכנס לשוק הישראלי הקטנטן ולטלטל גם אותו. אבל בסוף זה קרה: הוט ובעיקר יס מאבדות גובה במהירות, כפי שציפורים קטנות לוחשות לי באזנייה ואילו השרידים המהוהים של ערוץ 2 לא נראו מעולם רע יותר.

וזה רק יילך ויחמיר.
נטפליקס ואמאזון הפכו לאיום ממשי כבר מזמן, בעיקר מאז החלו בהפקות עצמאיות. אפל נכנסת גם היא להפקות משלה וקונה טאלנטים (ממש עכשיו סגרה עם אופרה וינפרי). 
דיסני ראתה את הנולד ומשכה את התוכן שלה מנטפליקס, אבל הבינה שהיא חייבת להילחם ביתר שאת. אז היא בולעת כל מה שהיא יכולה וגם משיקה פלטפורמת סטרימינג משלה.
חכו! רק התחלנו.
הרגולטור אישר ל - AT&T להתמזג עם טיים וורנר ומיד אחרי האישור הוחל בשיווק מיזם הכולל חבילת נתונים בלתי מוגבלת ומנוי לשירות סטרימינג. הוא נקרא WatchTV ונמכר במחיר הלא יאומן (הנמוך) של 15$ לחודש. הו, אמריקה.

אז האווירה כעת היא ״תפוס כפי יכולתך״ ואל תעשה חשבון למחיר. במקביל, כולם חוששים מהחלטות הרגולטור, שעשוי לפסול מיזוגים ורכישות מחשש לריכוז כוח ופגיעה בתחרות.
הרגולטור האמריקאי שונה מהישראלי: מצד אחד, הוא נתפס כפוליטי מאוד ומחוייב למי שמינה אותו, אפילו יותר מישראל. מצד שני,  בארצות הברית, המסורת המקדשת שוק חופשי ותחרות מאוד חזקה ומעוגנת בנורמות והיא גורמת לפעמים לרגולטור לקבל החלטות ענייניות (בניגוד לישראל).
כרגע, נראה שהמיזוגים והרכישות האלה טובים לצרכן ולתוכן מקורי.

Posted in הפצה דיגיטלית

Leave a comment

You are commenting as guest.