21יולי

גם וולמארט רוצה להיות נטפליקס, אבל באיחור

ושוב וולמארט נגררת מאוחר מדי

גם וולמארט רוצה להיות נטפליקס, אבל באיחור

נראה שוולמארט, רשת השיווק הוותיקה ואדירת המימדים, עושה הכל כדי להיקרא "לשעבר" בהקדם האפשרי.
קודם נתנה לאמאזון להשתלט על שוק האון ליין ועכשיו היא מנסה, כמה מקורי, להיכנס לתחום שירותי הוידאו למנויים, SVOD.
היא תעשה זאת, על פי השמועה המדווחת בוריאטי, בשירות בעלות של 8$ לחודש (הממ... גם הסכום נשמע מוכר). במסגרתו יוצעו סרטים קלאסיים, תכניות והפקות מקור. נו, אז איפה הייחוד אתם שואלים? אין ממש.
לוולמארט יש בבעלותה כבר שירות VOD גדול. קוראים לו VUDU והוא נרכש על ידי וולמארט ב - 2010.  יש בו 150,000 כותרים, כמות עצומה לכל הדעות. אז מה עשו איתו בוולמארט מאז 2010 ולמה הם לא השיקו את השירות למנויים קודם לכן? אין תשובה. אחת השמועות היא שבוולמארט "חושבים על זה" כבר מ - 2017, אבל לא עשו דבר.
אגב, וולמארט רכשה בהודו 44% מאתר FlipKart ב - 16 מליארד דולר במאי 2018. דבר זה נעשה אחרי שאמאזון כבשה את הודו כליל. מאחרים, כבר אמרנו.

לוודו יש כמה תכונות מענינות: יש שם סרטים רבים בחינם עם פרסומות, שניתנות להסרה תמורת תשלום לא גבוה. מי שקנה DVD של הסרט בחנות של וולמארט יכול לקבל עותק של הסרט להורדה בחינם. אף אחת מהתכונות האלה אינה חידוש טכנולוגי או שיווקי פורצי דרך, אבל בסך הכל זו אחלה פלטפורמה, עם היצע עצום במחירים נמוכים.
אז למה הם עוברים למודל מנוי? האם זה בגלל שכולם עושים זאת?
נניח שכן: כמה מנויים שונים יכולים להיות למשק בית אחד, בהנחה שנטפליקס ו/או אמאזון כבר מהווים את אחד מהמנויים הקיימים? שאלות קשות. התשובה לא ברורה כלל.

Posted in הפצה דיגיטלית

Leave a comment

You are commenting as guest.