11נובמבר

שוק הוידאו ביוטיוב מתמסד

מתמסד במשמעות החיובית

שוק הוידאו ביוטיוב מתמסד

בדרך הכלל המילה מיסוד מתקשרת עם התאבנות, הסתאבות וביורוקרטיה.
אולי, אלא שבמקרה שלפנינו, מדובר במיסוד חיובי, מהסוג שמכיר בוידאו באינטרנט כמשהו עצמאי, חי ובעל חוקים משלו. כבר לא רק חתולים על סקייטבורד או העלאות של תכנים שכבר שודרו בטלוויזיה.
יוטיוברים הם כבר מושג בפני עצמו. הוא מייצג יוצרות ויוצרים עצמאים ב - 99% מהמקרים, שמידת הפופולריות שלהם מותירה הרחק מאחור את החברות הגדולות והמקצוענים המסורתיים. פעמים רבות הם מצלמים את עצמם, לפעמים עם מצלמת רשת בלבד.
אבל ההתמדה שלהם ויצירת החותם האישי והויזואלי מוכחים שוב ושוב כמשתלמים, שכן לאנשים אלה נצבר קהל נאמן, שהולך אחריהם לכל מקום. ביוטיוב אין עונה כמו בטלוויזיה. עליך להיות נאמן לצופים שלך, לספק להם תוכן חדש במקצבים קבועים ופשוט להיות את/ה.

ועכשיו - גם העולם המסחרי מכיר בהם. 
בעבר כתבתי כאן על הדרכים להרוויח כסף מיוטיוב באמצעות שיתוף הכנסות מפרסומות.
קיימת דרך נוספת והיא שילוב תוכן שיווקי בסרטון וקבלת תמורה על כך.

FameBit

האתר FameBit הוא זירה לחיבור בין יוצרי וידאו ביוטיוב (המינימום הוא 1000 מנויים לערוץ) לבין מותגים שרוצים לקדם מוצר או מותג. 
החברה הרוצה לקדם מוצר מציע ההצעה ויוטיוברים שרואים את עצמם מתאימים, מציעים את עצמם.
העיסקה נסגרת כפי שנעשה עם סרט תדמית. ההבדל האחד הוא, שבעוד שבסרט תדמית, היוצר אחראי רק על התוכן, במקרה זה היוצר אחראי גם על השיווק, שכן הסרטון מגיע לכל המנויים שלו.
מבחינת החברות המסחריות, יש כאן "שניים במחיר אחד" - כלומר הפקה ושיווק יחד.

רגע רגע רגע

אם אתם יוצרי ידאו, בודאי הרגשתם רתיעה קלה אינסטינקטיבית, כזו שמרגישים יוצרים ויוצרות כאשר מישהו נדחף להם לתוך היקר להם מכל - היצירה העצמאית שלהם, ומנסה להרעיל אותה עם מסרים מסחריים מפלסטיק.
הדילמה רק מתעצמת כאשר חושבים על כך שהקהל שלכם, שאוהב אתכם אותנטיים, חסרי פניות ולא-חייבים-שום-דבר-לאף-אחד, יגלה פתאום שאתם מדברים על משהו או חמור מזה - ממליצים עליו, בגלל שאתם מקבלים שלמונים.
ולא משנה אם התמורה הזו גלויה (אם היא סמויה, אז הסיכון בזעם של הקהל גדול מדי וגם אתם תרגישו רע עם עצמכם).

הפתרון?
אין אידאלי. אבל מי שרוצה לחיות מיוטיוב וגם להמשיך לעשות מה שהוא או היא אוהבים, שיפנה לדרך ההומור. הומור עצמי בשפע, הבלטה פרדוקסלית של המוצר, הומור והומור ועוד הומור - הכל בתנאי שהמפרסם עצמו מסכים לכך ולא רואה בזה נזק.

Posted in ניו מדיה

Leave a comment

You are commenting as guest.